SEiRP w Tarnobrzegu pamięta o zmarłych emerytach

Zarząd SEiRP koła w Tarnobrzegu kolejny raz dał wyraz swojej pamięci o zmarłych koleżankach i kolegach. To już tradycja, że w okresie przed Uroczystością Wszystkich Świętych członkowie zarządu koła w Tarnobrzegu udają się na cmentarze, aby zapalić na nich symboliczną świeczkę.

– Jest to dla nas bardzo ważne, w trakcie zapalania zniczy przypominamy historię poszczególnych zmarłych koleżanek i kolegów, ich związki z naszym kołem. Dzięki naszej pamięci będą trwać w świadomości następnych pokoleń emerytów koła w Tarnobrzegu.

– Pragniemy w ten sposób nie tylko uczcić pamięć zmarłych, ale również budować wśród naszych emerytów poczucie tożsamości i przynależności do wspólnoty stowarzyszenia, pokazać ciągłość podjętych zadań na rzecz innych i potrzebujących.

Okres Wszystkich Świętych to dni, podczas których wspominamy nie tylko swoich najbliższych, którzy odeszli do wieczności. W ciągu ostatniego czasu zmarli członkowie tarnobrzeskiego koła byli bardzo cenieni w swoich środowiskach, zaangażowani w życie społeczne swoich małych ojczyzn, wspominani są nadal jako świetni fachowcy, którzy żyją w naszej pamięci.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *