Dzień Seniora Policyjnego w SEiRP Tarnobrzeg

W dniu 11 sierpnia 2023 roku SEiRP  koło w Tarnobrzegu zorganizowało w lokalu „KAPRYS” spotkanie integracyjne połączone z obchodami Dnia Seniora Policyjnego.

Spotkanie otworzył Prezes Koła SEiRP w Tarnobrzegu Kazimierz Orzechowski witając między innymi delegację członków Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie, prezesa Jana Ruska, v-ce prezesa Waldemara Pieniowskiego, sekretarza ZOW Halinę Pieniowską, członkinię zarządu Genowefę Świętoniowską Rusinek oraz zaproszonych gości.
Wśród zaproszonych gości w obchodach święta uczestniczyli; podinspektor Marek Pietrykowski komendant KMP w Tarnobrzegu, podinspektor Mariusz Stasiak zastępca komendanta KMP w Tarnobrzegu, komisarz Marcin Orzechowski naczelnik wydziału prewencji KMP w Tarnobrzegu, Ks. Marek Adam kapelan KMP Tarnobrzeg, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Karabela” w Tarnobrzegu Wolak Konrad,

Po powitaniu gości dalszym punktem spotkania było wręczenie wyróżnień i odznaczeń osobom, które czynnie włączyły się do pracy w Tarnobrzeskim Stowarzyszeniu, wyróżnienia wręczali wspólnie: Jan Rusek- prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie oraz prezes SEiRP koła w Tarnobrzegu Kazimierz Orzechowski;

medalem „z okazji 30 rocznicy powstania NSZZ Policjantów”

Bednarczyk Józef, Wolak Konrad, Orzechowski Kazimierz

 

„odznaką za wybitne osiągnięcia” dla SEiRP w Tarnobrzegu

podinspektor Pietrykowski Marek, Ks. Marek Adam, komisarz Orzechowski Marcin,Mścisz Józef

Swatek Andrzej, Chciuk Leszek, Chojnacki Tomasz, Pikus Tomasz

 

 „odznaką z dyplomem” podinspektor Murek Rajmund, podinspektor Stasiak Mariusz, Gądek Stanisław, Płaza Grzegorz, Gaweł Bogdan, Ciba Lech, Konefał Zofia, Ozga Edward, Paruch Marian, Wojciechowski Stanisław

Po części oficjalnej  i złożeniu życzeń z okazji Dnia Seniora Policyjnego przyszedł czas na spotkanie integracyjne połączone z zabawą przy dźwiękach muzyki.

PRZEMOWA PREZESA SEiRP w TARNOBRZEGU NA SPOTKANIU INTEGRACYJNYM

 

Witam serdecznie wszystkich przybyłych gości na naszym spotkaniu integracyjnym z okazji dnia seniora policyjnego

Pragnę powitać wszystkich, którzy w  dniu dzisiejszym zostaną odznaczeni i wyróżnieni.
Chciałbym w imieniu Zarządu SEiRP koło w Tarnobrzegu

złożyć życzenia naszym drogim seniorom,

„Od seniora dla Seniorów życzenia dziś płyną:
Cieszcie się zdrowiem i szczęśliwą rodziną.
Każdym dniem – z każdej chwili się radujcie!
Porażek z młodości nie rozpamiętujcie!
Grajcie w warcaby, w szachy, chodzicie do kina.
Od czasu do czasu napijcie się wina.
Jak najdzie chęć idźcie na taniec.
Jak macie potrzebę przytulcie różaniec.
Popatrzcie jak rosną nowe pokolenia.
I jak wszystko szybko wokół się zmienia.”

Dzisiejsze spotkanie to okazja do podsumowania pracy naszego koła

Zadania zarządu skupiają się wokół zapewniania potrzeb i rozwiązywania problemów emerytów i rencistów tych zrzeszonych w kole jak i tych nie zrzeszonych.

To właśnie emeryci, renciści wytyczają kierunki i cele działania zarządu, który wychodzi naprzeciw realizując na miarę możliwości finansowych i organizacyjnych wiele zadań. W realizacji tych zadań potrzebne są środki z budżetu , które są obecnej sytuacji  niewystarczające w naszym kole i dlatego tez zabiegamy o środki zewnętrzne z i innych instytucji.

Sięgamy również do tradycji koła, dlatego ważne jest uhonorowanie seniorów Koła, jak również wyróżnienie zaangażowanych w naszą działalność członków. Dni Seniora to coraz bardziej popularne wydarzenia dla emerytów organizowane zarówno w większych, jak i mniejszych polskich miastach. Ich ideą jest podkreślenie tego, jak ważne są osoby starsze dla pozostałych pokoleń. Pomimo tego, że sytuacja z pandemią związana z ostatnimi latami nieco zahamowała rozwój wydarzeń. Seniorzy są spragnieni spotkań twarzą w twarz, dlatego obchody cieszą się ogromną popularnością!  Należy przywrócić pamięć, ocalić od zapomnienia, tych, którzy zapoczątkowali działalność naszego Stowarzyszenia, nadal utrwalać więź i nieść pomoc w potrzebie.
Cieszę się, że jako Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych możemy w wielu tych przedsięwzięciach uczestniczyć. Życzę, aby dzisiejszy dzień dostarczył wszystkim Państwu wielu pozytywnych wrażeń i pozostał na długo we wspomnieniach.

                                                                  W imieniu Zarządu Koła

                                                      prezes zarządu SEiRP w Tarnobrzegu

                                                                   Kazimierz Orzechowski

zdjęcia; Tomasz Chojnacki,                                                                                                              tekst; Wiesław Wolak

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *