Sędzia Igrzysk Olimpijskich

O MEDALE IGRZYSK, MISTRZOSTW EUROPY I O KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH wspólnie z naszym kolegą kom. rezerwy Mieczysławem Sitko

Rozgrywki badmintona rozpoczęły się 26 czerwca w Arenie Jaskółka w Tarnowie i trwały tydzień. W zmaganiach udział wzięło ok. 160 zawodników z całej Europy, a stawką rywalizacji były nie tylko medale Igrzysk Europejskich, ale także mistrzostw Europy i punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Arena Jaskółka w Tarnowie pod względem liczby miejsc jest drugim co do wielkości tego typu obiektem w Małopolsce. Trzykondygnacyjna hala widowiskowo-sportowa ma 4296 miejsc siedzących. Jest dostosowana do przeprowadzania zawodów właściwie w każdej dyscyplinie sportowej o randze krajowej, jak i międzynarodowej.

W ramach trwających Igrzysk Europejskich na kortach hali Jaskółka w Tarnowie rywalizowali czołowi badmintoniści świata. Wśród nich znaleźli się m.in. mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy Karolina Marin z Hiszpanii oraz mistrz olimpijski i mistrz świata Wiktor Axelsen z Danii. Rywalizacja zawodników odbywała się pod nadzorem sędziów głównych, serwisowych i liniowych. Wśród 36 sędziów liniowych powołanych do obsługi zawodów znalazło się miejsce również dla naszego kolegi Kom. rezerwy Mieczysława Sitko (członka SEiRP koło Tarnobrzeg oraz członka IPA region Tarnobrzeg). Jako fan i zawodnik tej dyscypliny miał okazję reprezentować nasze tarnobrzeskie koła, zobaczyć na żywo najlepszych zawodników świata, imprezę „od kuchni” , poznać wielu wspaniałych ludzi z badmintonowej rodziny i poczuć dreszczyk adrenaliny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *