Spotkanie integracyjne 2019

W  dniu 26-07-2019 Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Tarnobrzegu oraz Zarząd IPA zorganizował spotkanie integracyjne, które odbyło na ogródkach działkowych „Nadole” w Tarnobrzegu . SEiRP postanowiło zorganizować spotkanie w celu określenia i wdrożenia do praktyki niektórych zamierzeń w sferze życia publicznego oraz socjalnorozrywkowego.

Prezes zarządu koła SEiRP Kazimierz Orzechowski po otwarciu zebrania i określenia jego celu przywitał zaproszonych gości: Szefostwo Podkarpackiego ZW SEiRP w osobach Stefanię Rosińską, sekretarza ZW, Ryszarda Pietruszkę, honorowego przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ZW, Danutę Gwóźdź, skarbnika ZW.

Miłym akcentem było wręczenie uhonorowań osobom wyróżniającym się w środowiskowej działalności. Z rąk Prezesów ZW SEiRP oraz Koła wyróżnienia odebrali;

Odznakę Za Wybitne Osiągnięcia dla SEiRP – Maria, Paruch oraz Tadeusz Woźniak.

Odznakę Za Zasługi z Dyplomem – Małgorzata Ornoch, Tomasz Chojnacki, Andrzej Chorodecki.

Dyplom Uznania Nadany przez ZW w Rzeszowie – Ireneusz Dul.

Pamiątkowe listy od Zarządu Koła – wręczono siedemnastu nowym Weteranom Policyjnym w tym jednej pani;

Banaczek Wiesław, Cieśla Wiesław, Jurek Zbigniew, Koc Augustyn, Majewski  Karol, Siemkowicz Jan, Szczerba Jan, Ostrowski Jan, Płaski Ryszard, Pytel  Jerzy, Ozga  Edward, Stopiński Józef, Szewc Jan, Szkliniarz Barbara, Stec Teofil, Szkoła Adam, Mazur Henryk

Prowadzący spotkanie  Prezes Zarządu Koła SEiRP w swoim wystąpieniu przedstawił również zasady korzystania z funduszu socjalnego, z czego uprawnieni emeryci i renciści policyjni mogą ubiegać się o w/w świadczenia. Zwrócił uwagę na zaawansowane przygotowania do zagranicznej wycieczki z udziałem emerytów policyjnych i ich rodzin oraz spotkania Andrzejkowego w kraju.

Z zainteresowaniem wysłuchano również informacji Stefani Rosińskiej z obszaru socjalnego, zwłaszcza lecznictwa w tym sanatoryjnego oraz starań o zapomogi finansowe. Zwróciła uwagę na potrzebę staranności przy zgromadzeniu dokumentacji na podstawie której stosowna komisja opiniuje prośby i wnioski zainteresowanych.

Druga część spotkania przy poczęstunku i muzyce, w atmosferze oderwania od codziennej rzeczywistości trwała do późnej nocy. Mimo innych okoliczności nie była ona wolna od mnogości pytań, odpowiedzi oraz wypowiedzi głęboko refleksyjnych, czyniąc ją nie mniej interesującą od pierwszej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *