Święto Pań !!

Z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Zarząd tarnobrzeskiego Koła SEiRP zaprosił członkinie tej organizacji na świąteczne spotkanie. Prezes Zarządu koła Stanisław Czachurski kierując pozdrowienia i życzenia do Pań, przypomniał ich cenioną rodzinną i społeczną rolę w obu obszarach życia.

Podkreślił, że tego roczne święto pań splata się w środowisku emeryckim z 25 rocznicą powstania Stowarzyszenia. Zaprezentował wybrane zamiary dla uczczenia tej doniosłej rocznicy. Oprócz okazjonalnego, uroczystego spotkania w celu przypomnienia minionej działalności i uhonorowania najaktywniejszych działaczy organizacji, przewidziano także inne, wkomponowane w obchody święta zamiary. Będzie to uroczyste spotkanie kilku par małżeńskich, żyjących w jednym związku 50 i więcej lat. Przygotowywana jest kolejna, już jedenasta kilku dniowa zagraniczna wycieczka, tym razem do Grecji. Zbiorowa obecność na widowni w teatrze, lub operze, zależnie od wyboru przez chętnych widzów, to kolejna atrakcja.

Po za tym Komitet obchodów zaplanował rozgrywki wędkarskie, strzeleckie, skrócony kurs udzielania pierwszej pomocy, wycieczkę krajową do wybranego miasta.  Koszty niektórych przedsięwzięć finansowane będą z trzech źródeł: udział własny, fundusz socjalny, sponsoring. Zapoznał Panie z nowymi zasadami udzielania pomocy socjalnej, które w ostatecznym rozrachunku będą mniej korzystne od wcześniejszych.

Dalsza część spotkania, w kameralnych warunkach, przy poczęstunku gastronomicznym przebiegała na wymianie poglądów, wspomnieniach z okresu służby, oraz refleksyjnej ocenie współczesnych warunków życia.

W tej części spotkania Panie przyjęły życzenia od Zarządu podkarpackiego SEiRP, przekazane przez v-ce prezesa Tadeusza Kagana, natomiast organizatorzy uroczystego zebrania wysłuchali podziękowania od Pań za pamięć o Kobiecym Święcie i o Nich wypowiedzianego przez Panią Zofię Szymaszek nestorkę tarnobrzeskiego Koła.

Autor: Bronisław Zimny                                                                                     zdjęcia: Wiesław Wolak

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *