Na starcie Nowego Roku 2015

Na początku 2015 roku, Zarząd Tarnobrzeskiego Koła SEiRP zaprosił na noworoczne spotkanie czołowy aktyw swojej organizacji, aby dokonać oceny dorobku w minionym roku. W zamiarze było także sprecyzowanie zadań na najbliższy czas, wynikających z postanowień zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

Do uczestnictwa w zebraniu zaprosił również gości w osobach: Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji mł. ins. Tomasza Oleksak, sponsora niektórych przedsięwzięć Koła Józefa Bednarczyka, przewodniczącego miejscowego ogniwa NSZZ Policjantów Marzenę Sajbot, zastępcę Prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Tadeusza Kagana.

Po przywitaniu zebranych, prezes zarządu Koła Stanisław Czachurski pozytywnie ocenił ubiegło roczny dorobek koła, dziękując wszystkim, którzy mieli w nim udział. Omawiając zamiary zwrócił między innymi uwagę na potrzebę umacniania integracji całego, mundurowego środowiska emeryckiego. Odwołując się do przekazu medialnego przypomniał o rosnącym zjawisku rozluźniania więzów społecznych, skutkiem czego postępuje indywidualizacja stylu życia rodzin, a ono zaczyna się wkradać także w nasze środowisko. Opowiedział się za wzmożoną aktywnością w sprawdzonych już formach w postaci zebrań integracyjnych, okazjonalnych, spotkań towarzyskich, wycieczek krajowych i zagranicznych. W praktyce Koła skuteczność tych form została sprawdzona i potwierdzona, ale wciąż wymaga wielorakich wysiłków.

Odnosząc się do obchodów 25 rocznicy powstania stowarzyszenia podkreśli8ł, że faktu narodzin organizacji nie da się już z historii środowiska emeryckiego i z szerszej przestrzeni społecznej – usunąć. W programie Komitetu organizacyjnego Koła, obok innych zamiarów działania, wyeksponowano również proces integracji tego środowiska, w którym Stowarzyszenie funkcjonuje.

Pomyślnego zrealizowania zamierzeń życzył Organizacji Zastępca Komendanta Miejskiego Policji – deklarując, że tak jak dotychczas, Stowarzyszenie może liczyć na wsparcie Kierownictwa Jednostki Policyjnej, które reprezentuje.

Delegat na ostatni Krajowy Zjazd SEiRP T. Kagan, między innymi podzielił się z zebranymi informacją o przebiegu i dorobku tego Gremium.

autor: Bronisław Zimny zdjęcia: Wiesław Wolak

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *