Wrzesień 2017 to wycieczka do Włoch

W dniach 17-09-2017 do 24-09-2017 Członkowie  Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych koła w Tarnobrzegu wraz ze swoimi rodzinami przebywali na Wycieczce objazdowej po Włoszech.

Zwiedzali między innymi Tarvisio, Florencję, Rzym, Watykan, Watykan, Monte Casino, Pompeje, Sorento, Capri, San Giovanni Rotondo, Loreto oraz Wenecję.

We Florencji zwiedzaliśmy stolicę Toskanię; Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce – miejsce pochówku  sławnych Florentyńczyków z Michałem Aniołem na czele.

Następnego dnia udaliśmy się do Rzymu gdzie podziwialiśmy Bazylikę św. Piotra z grobem Świętego Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Bazylika św. Jana na Lateranie i Święte Schody.

Oraz Watykan a tam Audiencja Generalna z Ojcem Świętym (Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Ojca Świętego w Watykanie)Spotkanie głowy kościoła z wiernymi w formie katechezy (mieliśmy szczęście),a po audiencji Kapitol, Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Rzym starożytny : Forum, łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol. Kościół św. Klemensa, Kościół św. Piotra w Okowach. Dzień następny to wyprawa do –

Monte Cassino – zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego (z zewnątrz), zwiedzanie  Cmentarza Polskich Żołnierzy II Korpusu i Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino, tam też zapalono znicze i oddano cześć poległym żołnierzom.

Następnie zwiedzanie Pompei – sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. n.e.

A następnie przejazd do Sorrento stąd transfer wodolotem na Capri – najpiękniejszą z włoskich wysp. Tu czas wolny do indywidualnego wykorzystania  plażowanie, kąpiele, ponadto wycieczka fakultatywna stateczkiem do grot okalających Capri i inne.

Następny dzień to San Giovanni Rotondo – miejsce związane z kultem Ojca Pio. Zwiedzanie Sanktuarium, w którym pochowany jest święty. Następnie udaliśmy się do Loreto –  nawiedziliśmy Domek Loretański związany z  kultem Matki Boskiej.

Ostatni dzień wycieczki to czas zwiedzania  Wenecji, po przybyciu na parking Tronchetto  transfer wynajętą łodzią na  Plac św. Marka, następnie zwiedzanie Bazyliki św. Marka – patrona Wenecji, Pałacu Dożów wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy.  Spacer do Mostu Rialto. I ponownie transfer łodzią do Tronchetto no i powrót przez Austrię i Czechy do Tarnobrzegu wraz z miłymi wspomnieniami po fantastycznych wyprawach.

 

   Autor tekstu; Wiesław Wolak         Zdjęcia; Zofia Zaręba, Tomasz Chojnacki, Wiesław Wolak

« 1 z 4 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *